Co wydarzyło się na stronie www.genealogia.zolich.pl w roku:

 

2006, 2007

 

22.10.2008

 

Witam po dłuższej przerwie. Sam nie wiem, czym była spowodowana... brakiem czasu chyba... bo przecież nie lenistwem ;-) .

W dziale zdjęcia wrzucone nowe pozycje z wakacji (Niemcy, Pokrzywna), z odwiedzin Agnieszki rodziny z Chwałkowa k/ Jarocina, z wyjzdu do Bukówki k/Lubawki, oraz z drugich urodzin Martynki.

 

Obiecane skany z ksiąg kościelnych będę wrzucał, gdy wszystkie je skompletuję. No i muszę w końcu ten niżej wspomniany grób sfotografować... ;-)


 

16.06.2008

 

Witam po małej przerwie. Tym razem się nieco rozpiszę, a to z powowdu przede wszystkim 900 lat Raciborza. Nie dodawać tu wolno słowa "miasta", gdyż 800 lecie nadania praw miastu będziemy świętować za 9 lat. Więć może w punktach:

1. Nowe zdjęcia z wycieczek do Raciborza (kwiecień), Barda i Ołdrzychowic (maj), Wrocławskiego zoo (czerwiec) w jednej pigułce

2. Zdjęcia z rocznicy 900 lat pisemnej wzmianki o Raciborzu: pływadła "pływanie na bele czym", przemarsz króla Jana II Sobieskiego (inscenizacja) i kilka fotek z Raciborza.

3. Zdjęcia z odwiedzin rodziny.

Wszystko oczywiście w dziale ZDJĘCIA

 

Jednym z ważniejszych (jak dla mnie) wydarzeń obchodów 900 lat Raciborza było V Genealogiczne spotkania zamkowe organizowane przez p. Grzegorza Mendykę z ŚTG Wrocław, który moją skromną osobę także zaprosił. Ze swojej strony mogę się pochwalić, że z moim staraniem na spotkaniach wystąpił zagraniczny gość p. Kay Wischkony, który drąży od lat temat skąd na raciborszczyźnie wzięło się nazwisko Wyszkoni we wszytskich jego odmianach.

 

Na szersze relacje ze spotkań genealogicznych zapraszam na poniższe linki:

1. Fotorelacja: www.raciborz.com.pl/fotorelacja536.32.html

2. relacja+kilka zdjęć: www.raciborz.com.pl/art9420.html

3. gento.wroclaw.pl - strona Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego we Wrocławiu

4. informacje na forum www.genealodzy.pl - polecam sprawozdanie kolegi Fronczaka Waldemara

5. fotoalbum na w/w stronie : TUTAJ KLIKNIJ

 

Co do mojej genealogi: mam dość dużo skanów z ksiąg kościelnych z Markowic co niewątpliwie posunie moje poszukiwania do przodu. Już dziś mogę stwierdzić, że pobiłem kolejną datę i teraz najstarsza pewna wzmianka o rodzinie pochodzi z 1767 roku!!

 

BTW: dowiedziałem się, że podobno odnowiony został grób na cmentarzu na Ostrogu niejakiego Jakoba Skroch z lat 1890...jednego takiego mam w spisie.. więc może to rodzina??? Koniecznie należy to sprawdzić :D


 

05.05.2008

 

Miłego oglądania nowych zdjęć w dziale zdjęcia . Nowości w kategori "Artystyczne" ;-) oraz fotki z dwóch wizyt w Raciborzu w kwietniu i na długi weekend w maju.


 

24.03.2008

 

Dodałem zdjęcia Martynki z Wielkanocy. Teraz jest ich 235. Miłego oglądania. Wszystko w dziale zdjęcia


 

18.02.2008

 

Dodałem zdjęcia z urodzin mamy. Ale i tak w centrum uwagi jest MZ ;-D. Tak więc zapraszam do działu ZDJĘCIA.